08_Spring_Bean_BeanPostProcessor

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda BeanPostProcessor arabirimini(interface) anlatacağım.

BeanPostProcessor arabirimi, kendi başlatım mantığımızı, bağımlılık çözüm mantığımızı vb. Sağlamak için uygulayabileceğimiz geri çağırma yöntemlerini tanımlar. Spring Container bir veya daha fazla BeanPostProcessor kullanarak bir beanin başlatılması, yapılandırılması ve başlatılması bittikten sonra bazı özel mantıkları da kullanabiliriz.

Birden fazla BeanPostProcessor arabirimini yapılandırabilir ve BeanPostProcessor’un arabirimini uyguladığı sürece order özelliğini ayarlayarak bu BeanPostProcessor arabirimlerinin çalışacağı sırayı kontrol edebilirsiniz.

BeanPostProcessor’lar, bean (veya nesne) örneklerinde çalışır, yani Spring IOC Container bean örneğini(instance) başlatır ve daha sonra BeanPostProcessor arabirimleri işlerini yapar.

Bir ApplicationContext, BeanPostProcessor arabiriminin uygulanmasıyla tanımlanan herhangi bir beani otomatik olarak algılar ve daha sonra bean oluşturulduktan sonra Container tarafından uygun şekilde çağrılması için bu beanleri postprocessorler olarak kaydeder. Şimdi örnek üzerinde inceleyelim:

Person.java

Address.java

Test.java

DisplayNameBeanPostProcessor.java

Application.xml

Çıktı:

Bu yazımı burada bitiriyorum diğer yazılarımda görüşmek üzere…

Print Friendly, PDF & Email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.